Zila krāsa

ZILA krāsa simbolizē debesis, tālumu un ūdeni. To bieži uztver kā caurspīdīgu, tīru, nemateriālu un vēsu, kā arī dievišķā, patiesības, uzticības krāsu. Senajā Ēģiptē dievus un valdniekus tēloja ar zilām bārdām, hinduismā Šivu un Krišnu attēlo zilus vai zilganbaltus. Viduslaiku kristietības mākslā cīņa starp debesīm un zemi tiek tēlota kā sadursme starp zilu un baltu no vienas puses un sarkanu un zaļu no otras. Zilā krāsa jaunavas Marijas apmetnī nozīmē skaidrību. Austrumos vēl šodien zila krāsa sargā no ļaunas acs.  zila krāsa
Atslēgas vārdi: laba veiksme, gudrība, komunikācija, mierīgums, aizsardzība, mierinājums, iejūtība, ūdens, jūra, miers, kreativitāte, augstas domas, mistērija, debesis, ceļojumi, ziedošanās, viedums, brīvība, mīlestība, uzlabojums, uzticība, inteliģence, līdzjūtība, iekšējs spēks, depresija, skumjas, stabilitāte, vienotība, saprašana, taisnība, patiesība, konservatīvisms, konfidencialitāte, drošība, tīrība, kārtība, komforts, aukstums, tehnoloģija, dziļums, harmonija, liktenis, precizitāte, intelekts, apziņa, idejas, ideālisms, patiesums, relaksēšanās, iedvesma, draudzība, bezgalība.
Eiropa: nomierinošs
Ķīna: nemirstība
Irāna: sēras
Hinduisms: Krišnas krāsa
Kristietība: Kristus krāsa
Jūdaisms: svētums
Katolicisms: jaunavas Marijas tērps
Visā pasaulē: “droša” krāsa
Feng Shui: Yin, ūdens, miers, mīlestība, dziedināšana, relaksācija, miers, uzticēšanās, piedzīvojumi, pētījumi.
Web dizainā: Zilā krāsa ir vispopulārākā un universālākā interneta lapās lietotā krāsa. Tā ir “visdrošākā”, un šo krāsu var izmantot gandrīz jebkuras tēmas web lapai, jebkuras kultūras un reģiona mērķauditorijai. Tā kā zilā krāsa neprasa redzei fokusēties, attēli uz zila fona it kā atkāpjas. Daudz zilās krāsas rada aukstuma sajūtu. Lai gan zilā ir iecienīta krāsa sieviešu auditorijas vidū, tomēr pārsvarā zilā tiek uzskatīta pr vīrišķīgu krāsu un bieži tiek lietota tehnoloģiju, medicīnas produktu, tīrīšanas līdzekļu, aero-, ūdens-  un autotransporta lapās. Zilai krāsai dod priekšroku apmēram puse visas pasaules iedzīvotāju. Iespaidīgu dizainu var veidot, izmantojot zilās, sarkanās un dzeltenās krāsas kombinācijas. Gaiši un tumši zilu toņu kombinācija rada uzticamības iespaidu. Blāvi zils: ēterisks, delikāts, mierīgs, veselīgs, nomierinošs, maigs. Kombinējot ar rozā un blāvi dzeltenu, rada pavasara tēlu. Karaliski zils: bagātība, pārspēks, aukstums. Tumši zils: dziļums, erudīcija, stabilitāte, uzticamība, intelekts, gudrība, zināšanas, spēks, nopietnība, veselība, likums, kārtība, loģika, rāmums. Kombinējot tumšāk un gaišāk zilos toņus, iespējams panākt konservatīvu un izsmalcināta stila iespaidu.