Zaļa krāsa

ZAĻĀ krāsa ir augu, pavasara, ūdens, dzīvības un svaiguma krāsa. Tā atrodas pa vidu starp elles uguns sarkano un debesu zilo. Bieži tā ir pretstats sarkanajai, bet kā dzīvības krāsa aizvieto sarkano. Kā dabas ikgadējās atdzimšanas krāsa simbolizē cerības, ilgmūžību un nemirstību. Ķīnā zaļās krāsas simboli ir zibens, pērkons, koks un iņ princips. Islāmā zaļā ir materiālās un garīgās glābšanas, gudrības un pareģu krāsa.Daudzu tautu mitoloģijā pastāv priekšstats par sarkanās un zaļās krāsas ciešu sakarību un savstarpējās transformācijas iespēju. Liela nozīme alķīmijā un okultismā ir zaļai gaismai (apskaidrības simbols, arī dzīvības un nāves simbols). Viduslaiku mākslā tai ir arī negatīva nozīme, kā indes un draudīga skatiena krāsai. Seno ķeltu mītos zaļa krāsa simbolizēja Auglības dievību. Vēlāk pirmie kristieši nicināja zaļo kā pagānu ceremoniju krāsu. Ēģiptiešiem tā bija svēta krāsa, kas slavina pavasara cerību un prieku. Tā ir svēta krāsa arī musulmaņiem. zaļa krāsa Zaļā krāsa ir visnomierinošākā cilvēka redzei. Uzskata, ka tai piemīt arī dziedinošs spēks, tā spēj mazināt sāpes. Interesants fakts, ka pašnāvnieku skaits samazinājies par 34%, kad Londonas Blekfrairas tilts tika nokrāsots zaļā krāsā.

Atslēgas vārdi: māte zeme, fiziska dziedināšana, naudas veiksme, auglība, pārpilnība, koki, augi, izaugsme, pārtika, cerība, personīgi mērķi, atjaunotne, jaunība, stabilitāte, izturība, svaigums, daba, apkārtējā vide, rāms,miers, zāle, harmonija,atsaucība, augstsirdība, drošība, nemirstība, skaudība, greizsirdība,neveiksme,līdzcietība,savaldība, diplomātija, apcerīgums, prieks, mīlestība, paškontrole, cerība, laba zīme, draudzīgums.

Eiropa/ASV: pavasaris, dzimšana, iet, drošība, apkārtējās vides aizsardzība, Ziemassvētki (kopā ar sarkanu)
Ķīna:eksorcisms, zaļas krāsas cepure nozīmē, ka sieva krāpj vīru Āzija: svēts, karalisks
Islams: cerība, šķīstība
Īrija: vienotas valsts simbols, katolicisms
Japāna: dzīve
ASV: nauda
Feng Šui: Yin, mežs, augšanas enerģija, svaigums, balanss, harmonija, veselība, miers, mierinošs
WEB dizainā var tikt izmantota daudz un dažādu tēmu mājas lapās, vispopulārākā tā ir ar dabu, dabas aizsardzību saistītās lapās, bet tā ir piemērota arī ar veselību saistītām lapām, un ne tikai. Zaļā krāsa nomierina nervu sistēmu, prātu, rosina  radošo domāšanu. Tā ir patīkama un labi uztverama acīm un var uzlabot redzi. Attēli uz zaļa fona šķiet tālāki. TUMŠI zaļa-nauda, ambīcijas, alkatība, smagums, veicina koncentrēšanos DZELTENZAĻA/LAIMA ZAĻA–  slimība, gļēvums, nesaskaņas, greizsirdība, slikta dūša- šo krāsu nedrīkst lietot pārtikas preču lapās, jo tā darbojas kā apetītes mazinātāja. OLĪVZAĻA– miers.