Violeta krāsa

VIOLETA krāsa– zilās un sarkanās kombinācija, simbolizē līdzsvaru starp debesīm un zemi, garu un miesu, mīlu un gudrību, arī mērenību. Kristietībā tā ir Kristus ciešanu krāsa, kas norāda uz Dieva savienošanos ar cilvēku caur Kristu. Katoļu liturģijā violeta ir nopietnības, domīguma, grēku nožēlas krāsa. Tā ir arī adventes un Lieldienu krāsa Tautu tradīcijās un ticējumos nereti arī uzticības krāsa.  violeta krāsa

Atslēgas vārdi: ietekme, trešā acs, garīgs spēks, pašpaļāvība, slēptas zināšanas, cieņa, augstas prasības, karaliskums, garīgums, cēlums, ceremonijas, mistērija, pārveidošanās, gudrība, apgaismība, izsmalcinātība, nežēlība, augstprātība, intuīcija, sapņi, neapzināts, neredzams, telepātija, empātija, dziļākā uzticēšanās, iztēle, ekstravagance, neatkarība, maģija, kreativitāte, enerģija, pašpaļāvība, ego, ambīcijas, slava, luksus, bagātība, juteklība, elegance, apcere, meditācija, majestātiskums, iedomība, riebums.

Eiropa: karalisks
Taizeme: sēras
Katolicisms: sēras, nāve, krucifikss
Feng Shui: Yin, garīgā apziņa, fiziskā un mentālā dziedināšana
Web dizainā: gandrīz 75% bērnu dod priekšroku violetajai krāsai, tas nozīmē, ka gaiši un koši violeta krāsa ir laba izvēle bērniem domātu produktu lapām. Gaiši violets ir piemērots sieviešu apģērbu lapām. Tomēr pārmērīga violetās krāsas lietošana var padarīt cilvēkus drūmus, neiecietīgus pret apkārtējiem, nomākt. Violetā ir galējību krāsa- cilvēki to vai nu mīl, vai ienīst.
LAVANDAS violeta- seksuāla neizlēmība, piekāpība, romantika, nostaļģija, sievišķība; Tumši violeta: nomāktība, skumjas, vilšanās, karalisks, bagātība; Zili violeta: mistika; Purpura: jutekliska.