Melna krāsa

MELNĀ, kā bezkrāsaina krāsa analoga baltajai, saistīta ar absolūto. Var paust gan dzīves pilnību, gan tukšumu. Tā bieži apzīmē bezgalību, tumsu, haosu un nāvi. Melnā kā sēru krāsa asociējas ar smeldzi, bēdām, atšķirtību atšķirībā no baltās, kas dod cerību. Tā kā nakts krāsa ietilpst simbolu kompleksā: māte-auglība-noslēpums-nāve. Līdz ar to arī auglības, dievietes-mātes, priesterieņu krāsa. Ķīnā melnā ir sievišķības principa Iņ krāsa, tai pretēja ir dzeltenā, dažkārt sarkanā, bet Rietumu kultūrā- baltā. Tā bieži apzīmē ļaunumu, saistību ar melno maģiju. Spānijas galmā ilgu laiku melnā krāsa norādīja uz patiesi aristokrātisku izcelsmi. No psihoanalītiskā viedokļa sapnī skatīti melnas krāsas dzīvnieku vai cilvēku tēli norāda uz bezapziņas dziņām.melna krāsa
Atslēgas vārdi: aizsardzība, negatīvisms,spēks, seksualitāte, formalitāte, elegance,izsmalcinātība, klasisks, labklājība, mistērija, bailes, velns, anonimitāte,nelaime, dziļums, stils, nožēla, dusmas, pazeme, modernā mūzika, kosmoss, augsta kvalitāte, neveiksme, cieņa, noslēpumainība, bailes no nezināmā, nakts, tukšums, netīrība, dramatisks, rakstura stingrība, prestižs, autoritāte, bēdas, uzticamība, stingrs, spēcīgs, nopietns, modernisms.
Eiropa: bēres, nāve, sēras, nemiers, vēsums, dumpis
Ķīna: jaunu zēnu krāsa
Taizeme: neveiksme, nelaime, ļaunums
Jūdaisms: neveiksme, nelaime, ļaunums Austrālijas aborigēni: ļaužu krāsa, ceremoniju krāsa
Feng Šui: Yin, ūdens, nauda, ienākumi, karjeras kāpums, emocionālā pretestība, spēks, stabilitāte, ļaunums
WEB dizainā– melnā lielos laukumos ir depresīva, bet nodrošina labu lasāmību. Lieliski noder galeriju veidošanai, lai izceltu fotogrāfiju vai mākslas darbu krāsas.