Pinterest dizaineriem un mārketeriem

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti sociālo tīklu vidū ieņem arī Pinterest. 2012.gada februārī Pinterest lietotāju skaits sasniedza jau 10.4 miljonus, bet vidējais apmeklētāja pavadītais laiks šajā tīklā bija 97.8 minūtes! Ar ko Pinterest ieguvis tik lielu popularitāti īsā laikā? Pirmkārt, tas piedāvā lietotājiem vērtīgu saturu- to, ko apmeklētāji meklēun, lai gan pēc savas būtības ir līdzīgs citiem sociālajiem tīkliem, tomēr neviens no pārējiem nepiedāvā šāda veida komunikāciju- kur galvenais ir attēls. Dalīšanās ar attēliem ir Pinterest galvenais mērķis. Turklāt Pinterest nodrošina lietotājam maksimāli ērtu “dalīšanos” ar vizuālo materiālu. Cilvēki mīl bildes un video daudz vairāk kā tekstuālu informāciju, tā ir arī viena no Pinterest panākumu atslēgām.

Pētījumi rāda, ka Pinterest vairāk izmanto un pēc savas uzbūves vairāk piemērots sieviešu auditorijai (83% no visiem lietotājiem), kā arī pēc nozares – vairāk dizaina, modes, stila, mākslas nozarēm, kā arī mājas dizaina jomai. Atšķirībā no Google + lietotājiem, kas pārsvarā ir vīrieši (63%) un lielākās lietotāju grupas ir studenti un programmu izstrādātāji, Pinterest lietotāju vidū ir daudz dizaineru.

Pinterest vide ir piemērota, lai apmainītos ar dizaina idejām, iedvesmotos no citu dizaineru darbiem, izrādītu savu portfolio. Tikai daži no dizaineru profiliem – ieskatam un iedvesmai:

Web dizains

Web dizains

Web dizains

Logo dizains

Logo dizains

Logo dizains

Foto

Foto

Melnbaltais foto

Ilustrācija

Grafiskais dizains

Grafiskais dizains