Attēla izšķirtspēja un faila formāts Pirms jūs sākat rediģēt fotogrāfiju vai radīt dizainu, svarīgi zināt, vai tas tiks pielietots iespiestā veidā vai būs apskatāms tikai datora ekrānā. Pārliecinieties par attēla faila izmēru un izšķirtspēju. DPI (punkti pret collu) bitmapa attēlam ir būtiski, lai iespieddarbs būtu kvalitatīvs. Bitmapa attēliem kļūdas rodas, mainot izmēru. Kad attēls tiek palielināts, līnijas un stūri kļūst nelīdzeni vai robaini. DPI palielināšana mazas izšķirtspējas attēlam rada nelīdzenu iespiedmateriālu. Pirms jūs skanējat jebkuru bildi, nosakiet darba izmēru, kādā tas tiks saņemts rezultātā. Visi attēlu faili vai skanējumi prasa no 225 līdz 300 punktu uz collu uz 100% finālā vēlamajā izmērā, lai atveidotu to pareizā izskatā iespiedreprodukcijā. Kad jūs esat beiguši apstrādāt savu bildi vai zīmējumu, un esat gatavi importēt to  uz lapas maketa, jums jāizlemj, kādā faila formātā to saglabāt. Divi formāti, kas saglabā nepieciešamo informāciju komerciālajai iespiešanai, ir TIFF (Tagged Image File Format-Marķēts attēla faila formāts) un EPS (Encapsulated PostScript-Rezumētais Postskripts). Abi formāti labi darbojas Macintosh un PC platformās. Izlemjot, kuru no šiem diviem formātiem lietot, vēl pastāv jautājums, kādās vēl lietojumprogrammās pēc tam fails tiks importēts. Jūsu lapas dizainā visiem attēliem nav jābūt vienā formātā. Izvēlaties TIFF vai EPS katram attēlam pēc tā bāzes. Šeit ir daži ieteikumi, kurā no diviem formātiem saglabāt jūsu attēlu lieliskam iznākumam jūsu projekta dizainā. TIFF failu formātu opcijas. TIFF formāts tika izveidots, lai piedāvātu piemērotu veidu grafikas saglabāšanai, kas ir skanēta vai radīta elektroniski. Formāts ir pietiekoši elastīgs, lai lietotu ar PostScript un bez PostScript iekārtām. Tas pamatojas uz mākslas darba attēla pārveidošanu bitmapa izskatā ļoi līdzīgi tam, kā rodas zīmējums,izmantojot kvadrātiņus uz rūtiņu papīra. TIFF formāts piedāvā dažas unikālas īpašības, kad tiek importēts QuarkXPress, Freehand vai Pagemaker programmās.
  1. Melnbaltās vai bitmapa bildes,kas saglabātas kā TIFFs, var tikt mainītas pēc importēšanas šajās programmās, darbojoties ar zināmiem atribūtiem, kā Stilu (Quark), Elementa info (Freehand), vai Attēla kontroli (Pagemaker) izvēlnēs.
  2. Quark ļauj lietotājam noteikt ekrāna leņķi un frekvenci, kontrastu un priekšplāna un fona krāsu, ja vajadzīgs.
  3. Pagemaker ļauj lietotājam noteikt ekrāna leņķi un frekvenci, kontrastu un priekšplāna krāsu, ja vajadzīgs.
  4. Pēc 4-krāsu TIFF ievietošanas, Pagemaker un Quark ļauj lietotājiem pārveidot attēla kontrastu, kaut gan tas labāk tiek kontrolēts Photoshop programmā.
Pareiza krāsu formāta izvēle. Saņemt uz papīra to pašu krāsu, kāda tā izskatās ekrānā, nav nemaz tik vienkārši un var rasties problēmas. Kad jūs skatāties uz sava datora monitoru, jūs redzat no gaismas stariem elektroniski radītas krāsas,izmantojot RGB vērtības (sarkanu, zaļu un zilu- kā televizorā). Kad mēs iespiežam krāsu uz papīra, mēs izmantojam CMYK (cyan, magenta, yellow un melna) procesa krāsas 4-krāsu ofseta iespiešanai, vai mēs lietojam Pantone krāsu sistēmu iespiedkrāsu apzīmēšanai. Lai pareizi iespiestu uz papīra, jums jākonvertē RGB krāsu fails uz CMYK failu. Tas nozīmē- jūs nevarat paļauties uz jūsu monitora displeju krāsu izvēlē, korekcijā, vai pārbaudē. Jūs nesaņemsiet to, ko jūs redzat. Krāsas, ko jūs redzat ekrānā, var ļoti atšķirties no krāsām, kas iespiestas ar ofseta metodi. Izejmateriālam arī ir liela ietekme uz krāsu attēlošanu. EPS failu formātu opcijas EPS failu formātam  galvenokārt ir priekšrocības vektoru bāzes attēlu importēšanai. Mac platformā tas ir universāls veids, kā saglabāt Freehand un Illustrator failus un bieži ir vislabākā metode Photoshop failu saglabāšanai Galvenie iemesli, kādēļ lietot EPS failu formātu PhotoShop programmā, ir sekojoši:
  1. Izgriezto kontūru izmantošana masku objektiem.
  2. Divtoņu saglabāšana ar Pantone krāsām.
  3. Ekrāna un pārvietošanas funkciju uzstādīšana.
  4. Opciju iespējas baltu saglabāt kā caurspīdīgu. Tas dod iespēju lietotājiem uzstādīt fona krāsu vēlāk maketēšanas programmā.